parno

Економија

ВИДЕО: СДСМ ќе бара парно да не плаќаат повеќе граѓаните кои не го користат

А1он
Пратеничката група на СДСМ и коалицијата ќе поднесе предлог до Собранието за промена на Законот за енергетика со цел оние граѓаните што се исклучени од
Македонија

ВИДЕО: Либерално-демократската партија бара намалување на цената на парното греење

А1он
„Помина еден месец од 15 октомври, датумот кога согласно Правилникот за цени на толинска енергија и системски услуги, донесен од Регулаторната комисија за енергетика на
Македонија

Поради дефект без парно греење корисници од Тафталиџе

А1он
Поради дефект на топлификациската мрежа од 15 часот попладнево без парно греење се дел од корисниците во населба Тафталиџе, во близина на Катастарот. Регионалниот центар
Економија

Грејната сезона на прагот – колку се сигурни радијаторите

А1он
Грејната сезона и годинава започнува на 15-ти октомври. Од тие причини дистрибутерите на топлинска енергија ги повикуваат граѓаните да ги проверат инсталациите за парно, бидејќи во просек
Економија

Регулаторна ќе ги соопшти цените на топлинската енергија

А1он
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) за денеска најави прес-конференција на тема цени на топлинската енергија. РКЕ, според пишувањата на одредени медиуми, ќе најави намалување на