parno

Економија

Регулаторна ќе ги соопшти цените на топлинската енергија

А1он
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) за денеска најави прес-конференција на тема цени на топлинската енергија. РКЕ, според пишувањата на одредени медиуми, ќе најави намалување на
Економија

Парно може да има и по 21 часот ако не влијае на цената

А1он
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) го одби барањето од Балкан енерџи груп (БЕГ) за два часа да се продолжи периодот за греење во Скопје, бидејќи со тоа
Видео Македонија

(ВИДЕО) Скопјани смрзнуваат без парно

А1он
Скопјани се смрзнуваат по дома. Иако од понеделник парното требаше да биде пуштено во домовите на корисниците, радијаторите останаа ладни.Регулаторната комисја за енергетика според правилникот
Македонија

Ристовски очекува да нема проблем со парно греење на УКИМ

А1он
МОН очекува да биде надминат проблемот со парно греење на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ кое е доведено во прашање откако снабдувањето со топлинска енергија го презеде
Македонија

Скопјани смрзнуваат, радијаторите се уште студени

А1он
Ниските температури во утринските и вечерните часови заедно со правилникот за парно затополување и оваа година ги оставија скопјани да се смрзнуваат покрај студените радијатори.
Економија

Регулаторна предлага намалување на цената на парното од 1. август

А1он
Регулаторната комисија за енергетика предлага цената за топлинска енергија од 1. август годинава да се намали за 2,82 отсто за корисниците на „Балкан енерџи груп“,