Без парно граѓаните кои живеат на потегот од Топлана Исток до Порта Влае

Од:

Без парно од 13:20 часот се граѓаните кои живеат на потегот од Топлана Исток до Порта Влае.

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на информација од „Балкан Енерџи Груп“, информира дека причината е голем губиток на вода во мрежата и оти во моментот се трага по местото на дефектот.

Би можело да ве интересира

Во септември ќе се знае цената на парното

Катерина Ѓуровски

ЕСМ ќе го отстрани опожарениот топловод на мостот Беласица во најкраток можен рок

Орце Костов

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

Завршува грејната сезона и кризната состојба во енергетиката

Граѓани од населба Автокоманда повторно на протест, незадоволни се од новиот снабдувач со топлинска енергија

Ана Ололовска

ЕСМ: Греењето во Скопје ќе биде исто за сите потрошувачи , од 6 до 22 часот