Пошта не работи, нема парно

Од:

Вработените од Македонска пошта се испратени на принуден одмор. Одлуката е донесена откако тие се смрзнуваа на работното место поради тоа што институцијата нема парно греење, дознава А1он.

– Тоа не се случува само оваа година, истото се случува години наназад, но никој не презема ништо, велат вработени од Македонска пошта за А1он.

Од Македонска пошта ја потврдија информацијата. Велат, денеска немало никој на работа.

– Јавете се утре, денеска нема никој бидејќи нема парно, рекоа од поштата.

Нервоза кај врвот на Македонска пошта настана откако А1он објави дека директорите новогодишно си се наградиле со по 50 илјади денари. Од таму не ја потврдуваа информацијата, но вработените алармираа за неправдата, дека никој друг освен директорите и раководителите не добиле награда.

Раководството барало одговори кој ја пуштил информацијата во медиумите и се заканувале со санкции ако дознаат кој ја дал информацијата.

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

Во септември ќе се знае цената на парното

Катерина Ѓуровски

Од пошта украдени пари, поштенски марки и други предмети

ЕСМ ќе го отстрани опожарениот топловод на мостот Беласица во најкраток можен рок

Орце Костов

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

„Еко Логистик Сервис“ е лидер во сите категории за национална брза пошта за 2022 година

Орце Костов

Завршува грејната сезона и кризната состојба во енергетиката