nuredini

Македонија

Нуредини: Ќе сносам одговорност доколку биде утврдено дека се користени службени возила за приватни цели

А1он
Министерот за животна средина Насер Нуредини рече дека ќе сноси одговорност доколку Антикорупциска утврди дека биле користени службени возила за приватни цели. Нуредини, на денешната
Видео Македонија

(ВИДЕО) Преведувачката откажа, министерот Нуредини преведуваше од албански на македонски, па се пошегува: Следниот пат, 100 евра од час

Кристијан Ландов
Министерот за животна средина, Насер Нуредини од албански на македонски јазик го преведуваше говорот на министерот за туризам и животна средина на Албанија, Бленди Клоси.
Македонија

ДУИ не губи време со „зелената агенда“: Нуредини и Ганиу заедно на ставање нови цевки во Серава

А1он
Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска беше домаќин на министерот за Животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини. Средбата се одржа непосредно пред почетокот
Македонија

Нуредини: Тој што загадува, треба да плати, а проблемот со отпадот не треба да се политизира

А1он
Измените на Законот за прекршоци се блокирани со околу 2 000 амандмани, наместо побрзо да се донесат зашто предвидуваат повисоки казни за оние што ја
Македонија

Нуредини: Сѐ уште немаме индикации од ЕУ за спроведување на Зелениот пакт

А1он
Министерот за животна средина, Насер Нуредини, вчера во Брисел оствари низа средби поврзани со неговиот ресор, меѓу нив и со еврокомесарот за животна средина Виргинијус
Македонија

Средношколци-иноватори од „Јосип Броз Тито“ од Скопје се сретнаа со министерот Нуредини

А1он
Загревањето на домаќинствата, како еден од главните извори на загадувањето на воздухот, поттикна средношколци од скопската Гимназија „Јосип Броз Тито“ да изнајдат решение што ги
Свет

Нуредини – Ешеман: Поддршка од Германската КфВ банка за проекти од животната средина

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини денеска одржа средба со директорот на Германската банка КфВ, Рене Ешеман на која дискутирале за досегашната