nenad kocik

Македонија

(ВИДЕО) Коциќ: СДСМ вложува во здравството, создава подобри услови за лекување на граѓаните

А1он
СДСМ континуирано вложува во унапредување и модернизација на здравството како многу важен сегмент. Од една страна, преку бројни капитални инвестиции создаваме подобри услови за лекување
Македонија

Коциќ: СДСМ вложува во човечкиот капитал, вработувања на 1.117 лица во здравствените установи

А1он
Со одлука на владата предводена од СДСМ одобрено е вработување на вкупно 1.117 лица во јавните здравствени установи во земјата, на неопределено време.Ова се важни
Македонија

(ВИДЕО) Коциќ: Милошоски да се извини за лагите на Анкетната комисија за Онкологија, ДПМНЕ е демантирано

А1он
На денешната седница на Анкетната комисија за случајот Онкологија пратеникот на СДСМ, Ненад Коциќ презентираше докази како Антонио Милошоски од ДПМНЕ ја лаже јавноста. Коциќ
Економија

Коциќ: СДСМ го реализира стратешкиот и важен енергетски проект Чебрен, после 11 неуспешни обиди на ДПМНЕ

А1он
Започнува реализација на стратешкиот и исклучително важен енергетски проект Чебрен, инвестиција вредна над 1 милијарда евра. Станува збор за огромен енергетски капацитет кој драстично ќе
Македонија

Коциќ: ДПМНЕ пласира невистини во јавноста за Онкологија и на Анкетната комисија

А1он
Пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ, во рамките на анкетната комисија за случувањата на клиниката за онкологија истакна дека во текот на вчерашниот ден Мицкоски презентираше
Македонија

СДСМ го поднесе истиот предлог за ДДВ за пелети кој пред два дена му го одби на ВМРО-ДПМНЕ

Орце Костов
Пратеникот на СДСМ, Ненад Коциќ на прес-конференција во Собрание се пофали дека група на пратеници од владејачкото мнозинство поднела амандман со кој се предлага стапка
Македонија

(ВИДЕО) Коциќ: После шамарот и одлуката од Стразбур ВМРО-ДПМНЕ треба да им се извини на граѓаните

А1он
Очекував овие два дена некој од ВМРО-ДПМНЕ, било кој, да излезе и доблесно да им се извини на граѓаните после шамарот, после одлуката на Судот
Македонија

(ВИДЕО) Коциќ: Нови инвестиции во енергетскиот сектор за зголемено домашно производство на електрична енергија

А1он
Владата предводена од СДСМ и надлежните институции се посветени на обезбедување доволно енергенси за претстојната зима. Во ек на светска енергетска и економска криза, важно
Економија

(ВИДЕО) Коциќ: Обезбедени се енергенси, струја и парно, поддршка за граѓаните, фирмите и училиштата

А1он
Во пресрет на најтешката зима по Втората светска војна, Владата предводена од СДСМ донесе неколку одлуки и мерки за стабилно и сигурно снабдување со струја