Igor Zdravkovski

Македонија

Здравковски: Спасовски исплатил 16 милиони евра отштета на вработени во МВР

Орце Костов
„Оливер Спасовски од позиција на министер за внатрешни работи исплатил од 2018 до 2022, од буџетот (читај наши народни пари) вкупно 1.015.610.894ден или повеќе од
Македонија

СДСМ го поднесе истиот предлог за ДДВ за пелети кој пред два дена му го одби на ВМРО-ДПМНЕ

Орце Костов
Пратеникот на СДСМ, Ненад Коциќ на прес-конференција во Собрание се пофали дека група на пратеници од владејачкото мнозинство поднела амандман со кој се предлага стапка
Македонија

Здравковски: Народот ги има телефонските броеви од пратениците на СДСМ, нека ги праша што гарантира протоколот

Орце Костов
На социјалната мрежа Твитер се појави листа со телефонски броеви од сите пратеници кои се дел од македонските партии во владеачката коалиција, односно од политичките