nefi

Македонија

Обвинение против Нефи Усеини и неговиот брат за насилството во Охрид​

А1он
Основното јавно обвинителство Охрид поднесе обвинителен предлог против охридскиот советник Нефи Усеини и брат му поради насилство. „Основното јавно обвинителство Охрид денеска до Основниот суд
Македонија

Багери на Нефи Усеини копаат песок за неговата бетонска база која требаше да се урне

Габриела Димковиќ-Мишевска
Граѓанската иницијатива „Охрид -СОС“ на нивната Фејсбук страна објави видео на кое се гледа како багери на охридскиот советник Нефи Усеини копаат песок на крајбрежјето
Видео Македонија

ВИДЕО: Се урива хотел на брегот од Охридското Езеро

Кристијан Ландов
Во Охрид продолжува акцијата за отстранување на дивоградбите кои се на крајбрежниот појас на Охридското Езеро. Интензивно, од утрово, со градежна механизација се урива хотел,
Македонија

Советникот од ДУИ си стави покрив на дивоградбата во Охрид

Додека Охрид да распише тендер за рушење на дивоградбите во општината, советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини, продолжи со доизградба на дивоградбата во