napad

Свет

ВИДЕО: Седум луѓе загинаа, а повеќе од 30 се повредени при терористички напад во Лондон

А1он
Британската полиција соопшти дека во синоќешниот напад на Лондонскиот мост загинале седум луѓе, а тројцата напаѓачи се елиминирани од полицијата. Напаѓачите со возило удриле во
Македонија

(ВИДЕО) Илиевски не чувствува одговорност како организатор, воведувал ред пред вратата на Собранието

А1он
Организаторот на протестите од иницијативата „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски во изјава за Макфакс вели дека не чувствувал никаква одговорност за дивеењето во Собранието и
Македонија

Видео од нападот врз пратеникот Максим Димитриевски

А1он
Пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски објави видео од семејната забава на кое се гледа дека тој бил нападнат. Димитриевски на својот Фејсбук профил напиша дека
Македонија

(ВИДЕО) Димитриевски: Повеќе од евидентна е партиската и полициската солидарност со насилниците

А1он
Повеќе од евидентна е партиската и полициската солидарност со насилниците. Ноќта пријавив случај на 192 во кој што посочив дека физички сум нападнат јас и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Димитриевски: Бев нападнат од страна на алкохолизирани лица

А1он
Вчера на семејна веселба на која што присуствуваа поголем број на жени бев нападнат од страна на група видно алкохолизирани лица, јас и гостите на
Регион

Со шипки нападнати српските ватерполисти во центарот на Загреб

А1он
Дваесетина маскирани лица вчера попладне во центарот на Загреб физички ги нападнале младите српски ватероплисти кои престојуваат во главниот град на Хрватска на кадетскиот ватерполо
Свет

Најмалку еден загинат и 21 повреден во напад на Американскиот Универзитет во Кабул

А1он
Најмалку еден загинат и 21 студент повреден за време на нападот на Американскиот Универзитет во Кабул, пренесува Си Ен Ен. Напаѓачите детонирале експлозиви и пукале
Свет

Најмалку 29 загинати во нападот на турската армија врз сирискиот град Џараблус

А1он
Во турските воздушни и артилериски напади врз пограничниот сирискиот град Џараблус, кој е под контрола на Исламска држава, загинаа 29 луѓе, меѓу кои и едно