nacionalna agencija za evropski programi

Македонија

Хајка не прави „А1он“, туку Лидија Димова, следува целосно истражување во детали за работењето на агенцијата

А1он
Редакцијата на „А1он“ најостро реагира на хајката која во последниве три дена ја спроведува директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија
Македонија

Димова: Пред суд ќе докажам дека нема ништо спорно во проектите на Националната агенција

А1он
Директорката на Националната агенција за европски програми и мобилност, заедно со сопственикот на В.Е.З Трејд Зоран Златковски, преку соопштение реагираат на истражувањето на „А1он“ во
Македонија

Заев: Институциите до детал да ја проверат работата на Лидија Димова, нема да останам рамнодушен ниту на сомнеж за злоупотреби

Премиерот Зоран Заев, ги повика истражните институции да ја проверат работата на Национална агенција за европски образовни програми. Тој во изјава за „А1он“ ја повика
Македонија

Златковски: Не сум фризер, туку наставник, обучувач, консултант

А1он
Сопственикот и управител на фризерницата, Зоран Златковски, за кој „А1он“ вчера објави дека неговата фирма „В.Е.З. Трејд“ со основна дејност „фризерски салони и салони за
Истражувања

Скопска фризерница добила над 270.000 евра европски пари за едукација

Скопско фризерско студио лоцирано во Аеродром, изминативе три години добивало грантови од над 270.000 евра преку програмата „Еразмус+“, која ја спроведува Националната агенција за европски
Видео Истражувања Македонија

ВИДЕО: Со европски пари си правеле партиски собир, ВМРО-ДПМНЕ негира, но ќе докажеле после избори

Ова е видео од младите сили на ВМРО-ДПМНЕ, но и на високото партиско раководство – организираат Школа на младите сили на партијата, насловена како „Младите
Македонија

Димова: Злоупотреба на 2,2 милиони евра од „Еразмус+“ со наместени тендерски документации

А1он
Случај на измама и корупција од 2,2 милиони евра од средствата на образовната програма „Еразмус плус“ на Европската Унија наменета за Република Северна Македонија, која