mrtvo telo

Регион

Трагичен крај на потрагата по Игор од Ваљево: Пронајдено телото на исчезнатиот млад човек

А1он
Телото на Игор Манојловиќ (22), кој исчезна во неделата наутро во Ваљево, денеска е пронајдено во населбата Пети пук. Еден од неговите другари во полиција
Македонија

Мртвата жена пронајдена во викенд-куќа во охридско имала повреди на главата

Кристијан Ландов
Жена е пронајдена мртва во викенд-куќа во Охрид. Нејзиното тело било пронајдено утрово, од маж со кој престојувале во куќата. Од првичните резултати од увидот,
Македонија

Мртва жена пронајдена на стариот пат Охрид – Струга

А1он
Безживотно тело на женско лице е пронајдено денеска во близина на викенд-куќа крај стариот пат што води од Охрид кон Струга. Првичните непотврдени информации укажуваат
Македонија

Тело на 44-годишен маж пронајдено во стан во Скопје

А1он
Во стан во Скопје на улица „Ташко Караџа“ пронајдено е починато лице со видливи траги на насилство. Полицијата информира дека се работи на 44-годишно лице
Македонија

Безживотно тело на бездомник пронајдено на Меѓуградската автобуска станица

А1он
Во 20:35 часот во СВР Скопје вчера било пријавено дека во чекалната од Меѓуградската автобуска станица имало починато машко лице- бездомник со неутврден идентитет. Лекар