Безживотно тело на бездомник пронајдено на Меѓуградската автобуска станица

Од:

Во 20:35 часот во СВР Скопје вчера било пријавено дека во чекалната од Меѓуградската автобуска станица имало починато машко лице- бездомник со неутврден идентитет.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било пренесено во Капела Бутел.

Би можело да ве интересира

Уапсен арачиновец во чиј дом е пронајдена рачна бомба „Ф1“ со каписла

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Ана Ололовска

Министерството за култура со осуда за оштетувањето на Аквадуктот

Непознат сторител го оштетил скопскиот Аквадукт

Обвинение за 29-годишен скопјанец кој украл возило и нападнал полицајци

Ана Ололовска

Уапсено лице од тетовско Копанце, кај кого се пронајдени пушка, пиштол и куршуми

Ана Ололовска