Безживотно тело на бездомник пронајдено на Меѓуградската автобуска станица

Од:

Во 20:35 часот во СВР Скопје вчера било пријавено дека во чекалната од Меѓуградската автобуска станица имало починато машко лице- бездомник со неутврден идентитет.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било пренесено во Капела Бутел.

Би можело да ве интересира

Мртов маж пронајден на пруга во Хиподром

Пеце Суперхикс: Мојот син e истепан додека сам играл кошарка во Капиштец

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Дваесетина деца тепаат малолетник зад „Бисер“

А1он

Французин крадел по станови низ центарот на Скопје

Кумановец се повредил чистејќи пиштол

Жена од делчевско предизвикала пожар: гореле имоти и дворови, загрозени биле и куќите на соседите