Тело на 44-годишен маж пронајдено во стан во Скопје

Од:

Во стан во Скопје на улица „Ташко Караџа“ пронајдено е починато лице со видливи траги на насилство. Полицијата информира дека се работи на 44-годишно лице од Скопје со иницијали С.А.

„На 12.03.2021 во 12,50 часот во СВР Скопје од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека имало починато лице без видливи траги на насилство во стан на ул.„Ташко Караџа“. Се работи за С.А.(44) од Скопје“ – стои во информацијата од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница

Ана Ололовска

Кривична против охриѓанец, узурпирал плажа на охридското крајбрежје

Ана Ололовска

Обид за силување во струмичко село

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Битола, спроведен за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

Мртов маж пронајден на пруга во Хиподром