Мртвата жена пронајдена во викенд-куќа во охридско имала повреди на главата

Од:

Жена е пронајдена мртва во викенд-куќа во Охрид. Нејзиното тело било пронајдено утрово, од маж со кој престојувале во куќата. Од првичните резултати од увидот, констатирано е дека жената имала повреди на главата.

“Во 08.20 часот во СВР Охрид, С.Д. пријавил дека во куќа во близина на болницата „Св.Еразмо“ во Охрид ја пронашол почината М.М(35) од Охрид, со која живеел заедно во куќата. Лекар од Итна медицинска помош констатирал дека починатата имала повреда на главата, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција”, велат од МВР.

По извршениот увид од полицијата, ќе се проверува која е причината за смртта.

Инаку, претходно, безживотно тело беше пронајдено и во автомобил во близина на Горна Порта во Охрид. Стануваше збор за маж, кој починал во автомобил. Досега, нема информации за траги од насилство врз телото.

Би можело да ве интересира

Жител на тетовско им кажувал на луѓе дека е полициски инспектор, некој им јавил на вистинските полицајци

Жарко Настоски

Сопружници од Чаир пронајдени мртви во нивниот дом

Жарко Настоски

Загинал работник во фирма од Чаир, тешко е повреден негов колега

Жарко Настоски

Двајца скопјани и еден Бугарин шверцувале десет кила „трева“ во тетовско

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Спасовски: Само ефикасна, силна и задоволна полиција, која работи со полн капацитет и легитимитет испорачува резултати

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пендаровски: МВР е далеку понапред од пред 5-10 години, кога беше партиски штаб

Кристијан Ландов