Тело пронајдено во Вардар во близина на Огњанци

Од:

Тело веројатно на машко лица било пронајдено вчера во водите на Вардар во близина на селото Огњанци информираат од Министерството за внатрешни работи.

Телото било извадено од реката и е предадено на обдукција во Институтот за судска медицина. Се работи на расчистување на случајот велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска

Приведен ресенчанец кој лажно пријавувал поставени бомби во Охрид

Жена загина на патот Прилеп-Кичево откако во неа удри „фолксваген шаран“

Ана Ололовска

Машинист од Прилеп пронајден затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“

Ана Ололовска

Во незгода на железничкиот премин кај велешко Горно Оризари тешко повреден 46-годишен велешанец

Ана Ололовска