minhen

Свет

Германската полиција изврши претрес во станот на напаѓачот од Минхен

А1он
Германската полиција утрово изврши претрес во станот на 18-годишниот напаѓач во трговскиот центар во Минхен. Напаѓачот живел заедно со своите родители во реонот Максфорштад. Во
Свет

Обама вети поддршка за Германија по нападот во Минхен

А1он
Американскиот претседател Барак Обама вети поддршка за Германија по нападот во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен. – Ќе обезбедиме секаква поддршка која ќе биде потребна.
Свет

(ВИДЕО) Минхен: Бројот се искачи на девет убиени, над десет ранети

А1он
Најмалку девет лица настрадаа откако непознат напаѓач пукаше во трговскиот центар “Олимпија“ во Минхен, а полицијата соопшти дека се работи за терористички напад. Германските медиуми
Свет

Прогласена вонредна состојба во Минхен, се бркаат напаѓачите

А1он
Два и пол часа по вооружениот напад во трговскиот центар во Минхен, градската власт прогласи вонредна состојба, а баварската радио телевизија објави дека погинале шест
Свет

(ВИДЕО) Најмалку тројца цивили убиени во Минхен, напаѓачите во бегство

А1он
Германското министерство за внтрешни работи потврди дека три лица го загубиле животот во нападот во трговскиот центар во Минхен. Полицијата објави дека потрагата за напаѓачот
Свет

(ВИДЕО) Паника во Минхен: Маж пукаше во трговски центар, има мртви

А1он
Најмалку 15 луѓе го изгубија животот кога непознат напаѓач отворил оган во трговскиот центар Олимпија, во Минхен, пренесеува британскиот Гардијан. New VideoShooter firing at people