(ВИДЕО) Најмалку тројца цивили убиени во Минхен, напаѓачите во бегство

Од:

Германското министерство за внтрешни работи потврди дека три лица го загубиле животот во нападот во трговскиот центар во Минхен.

Полицијата објави дека потрагата за напаѓачот е во тек и упати апел граѓаните да се оддалечат од вообичаените локациите на кои се собираат.

Од таму потврдија дека трагаат по најмалку двајца напачи,дека имало пукање на повеќе локации но не и во близината на железничката станица.

Полицијата бара и жителите на Михен да не објавуваат снимки и фотографии на социјалните мрежи, и да не се излегува надвор доколку не е неопходно.

Би можело да ве интересира

Нападната е жена, вработена во нотарска канцеларија

ФОТО: Полицајката од Сиднеј го совладува напаѓачот

А1он

Петмина загинати во нападот во Сиднеј

А1он

ВИДЕО: Напад со нож во Сиднеј, еден напаѓач убиен, другиот избегал

А1он

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

Орце Костов

ВИДЕО: Крвав напад со нож во САД, четворица мртви