Тројца малолетници нападнале сопруг и сопруга во нивниот дом, го раниле мажот со нож

Од:

Полицијата го сомничи Е.М. (37) од Струмица дека синоќа заедно со тројца малолетници физички го нападнале Е.И. (23) и неговата сопруга во нивниот дом во Струмица. При нападот со остар предмет му нанел повреда на младиот струмичанец.

Како што соопштија денеска од СВР Струмица, напаѓачот бил лишен од слобода и бил задржан во полициската станица во Струмица, а за настанот бил запознаен јавен обвинител од ОЈО Струмица.

Во соопштението се додава дека по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Во Струмица oбид за киднапирање на тригодишно дете, полицијата испитува дали се работи за кривично дело

(ВИДЕО) Напад на синагога и црква во Русија: Има мртви

Предраг Петровиќ

Во пожар во Струмица изгореа две куќи, двајца повредени

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

(ВИДЕО) Германија: Полиција застрела маж кој се обидел да нападне минувачи со секира близу фан зоната со холандски навивачи

Горан Наумовски

Неколкумина навивачи се ранети во инцидент во Германија, полицијата го застрела напаѓачот

Горан Наумовски