mile janakieski

Македонија

Полицијата не ги спроведе Јанакиески и Пепиќ од куќен притвор, одложено рочиштето за „Титаник“

А1он
Обвинетите за изборните нерегуларности, Миле Јанакиески и Мунир Пепиќ не беа спроведени од куќен притвор ,што беше причина за одложување на денешното рочиште за предметот
Македонија

„Јадеше гулаш во Унгарија, а?“, Јанакиески се пошегува со посетителот на Груевски

А1он
Пред почетокот на денешното рочиште на судењето за насилството пред Општина Центар, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го праша посетителот на Никола Груевски,
Македонија

Сопругата на Јанакиески: Донесете го Груевски да одговара за бегството

А1он
Сопругата на ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, Сања, на „Фејсбук“ напиша дека одлуката на Апелацискиот суд во Скопје за притворот на нејзиниот сопруг
Македонија

Јанакиески и Божиновски остануваат во притвор

А1он
Кривичниот совет на Апелациониот суд Скопје донесе одлука да ги одбие жалбите за притворот на ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и поранешниот генерален
Македонија

30 дена притвор за Јанакиески и Божиновски

А1он
Мерка притвор од 30 дена им е определен на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски,
Македонија

Адвокатите на Јанакиески побараа да бидат изземени судиите во „Топлик“ – судот ги одби

А1он
Претседателот на кривичниот суд Иван Џолев, не дозволи да биде изземен судискиот совет кој одлучува во предметот „Топлик“ за незаконитости при изградбата на „Сончев град“.
Македонија

Нови судски рочишта за „Топлик“ и „Тотал“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Топлик“ и „Тотал“. Минатото рочиште за „Топлик“ беше одложено поради болест на
Македонија

Јанакиески смета дека е важно што ексуправител на фирмата за вештачење бил функционер на СДСМ

А1он
Миле Јанакиески смета дека е важно што ексуправител на фирмата за вештачење во случајот „Траекторија“ бил функционер на СДСМ, рече адвокатот Дончо Наков. Тој, заедно
Македонија

Јанакиески на обвинителна клупа за „Топлик“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска закажано е првото судско рочиште за случајот на специјалното јавно обвинителство „Топлик“, во кој првообвинет е ексминистерот за транспорт и