Мицкоски инсистираше да го посети Јанакиески: Да не ја правиме голема

Од:

На претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицксоки не му беше дозволено да го посети екс-министерот, Миле Јанакиески во болницата „8-ми септември“. Обезбедувањето му го попречи патот и му порача да побара одобрение од судот, бидејќи на Јанакиески му е изречен 30 дневен притвор.

„Да не ја правиме голема“ му рече Мицкоски на обезбедувањето.

По кратката расправија во болничките ходници, болничкиот персонал му рече на лидерот на опозицијата да остане, а сите останати да го напуштат објектот.

Со Мицкоски беа и Владо Мисајловски, Игор Јанушев и Јохан Трчуловски, кои останаа пред болницата.

Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, на кои вчера им беше одреден 30-дневен притвор поради настаните за 27-ми април, денеска беа истепани во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, по што беа хоспитализирани.

Кристијан Ландов

Би можело да ве интересира

Европската Федерација на Новинари го поддржа ЗНМ: Да се преиспита одлуката на судот за 27-ми април

ЗНМ доби поддршка од Европската федерација на новинари околу судските пресуди за „27 април“

Жарко Настоски

МАН: Ние предлагаме интернет-порталите законски да станат медиуми, ЗНМ се противи

Жарко Настоски

ЗНМ: Уште една срамна пресуда за новинарите за настаните од „27ми април“

Жарко Настоски

ВИДЕО: ИКТ индустријата со импозантни резултати, Мицкоски смета дека е недоволна владината поддршка

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Снемува вакцини, а најавените од Филипче и Заев никако да стигнат

Ана Ололовска