mesi

Спорт

ВИДЕО: Меси замолкна соиграч кога почна да пее песна навредлива за Бразил и Пеле

А1он
Лионел Меси е херојот на Аргентина, откако успеа да ѝ го донесе трофејот во Копа Америка на неговата репрезентација, и тоа во дуел со лутиот
Спорт

Меси потпиша за уште пет години во Барселона, за двојно помала плата

А1он
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона и нејзиниот 34-годишен капитен Лионел Меси ги усогласија условите околу новиот петгодишен договор, кој треба да биде потпишан до крајот на
Спорт

Лапорта зборуваше за напредокот на обновувањето на договорот со Меси

А1он
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ја прокоментира ситуацијата со новиот договор на напаѓачот Лионел Меси. – Процесот на продолжување на договорот со Меси напредува добро,
Спорт

Нејмар и Меси прогласени за најдобри играчи на Купот на Америка

А1он
Групата за техничка анализа при КОНМЕБОЛ прогласи двајца играчи за најдобри во Купот на Америка. Изборот падна на напаѓачите Лионел Меси (Аргентина) и Нејмар (Бразил),
Спорт

Меси губи по 100 илјади евра секој ден, бидејќи е со статус на слободен агент

А1он
Напаѓачот Лионел Меси трпи сериозни финансиски загуби откако стана слободен агент. „Л’екип“ проценува дека Аргентинецот изгубил 100.000 евра на ден откако стана слободен агент. Неговиот
Спорт

Чави: На Меси му е потребна Барса, а на Барса и е потребна Меси, би се обложил дека тој ќе остане

А1он
Тренерот на Ал-Сад, Чави, проговори за ситуацијата со договорот на напаѓачот Лионел Меси. – Постојат одредени услови на пазарот и треба да почекаме да видиме
Спорт

Меси стана слободен агент, неговиот договор со Барселона истече

А1он
Договорот на најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси истече. Формално, денес, на 1 јули Аргентинецот стана слободен агент. Шпанските медиуми објавија дека страните се согласија
Спорт

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси и на Аргентинецот го темели својот состав за идната сезона

А1он
Пари Сен-Жермен не се откажа од намерата да потпише договор со напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. Парижаните го планираат својот состав за следната сезона, со
Спорт

Меси организирал тимска вечера со 50 луѓе, ќе го казнат колку што заработува за четири часа

А1он
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси може да биде казнет за кршење на мерките за заштита од коронавирусот, објави денешното издание на шпанскиот спортски весник „АС“.