Меси позитивен на ковид

Од:

Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси е меѓу четворицата новозаразени со коронавирус во редовите на францускиот гигант ПСЖ, објави попладнево клубот од Париз.

dobivaj vesti na viber

Позитивни на Ковид-19 се и соиграчите на аргентинската фудбалска ѕвезда, Хуан Бернат, Серхио Рико и Натан Битумазала.

– Сите четворица заразени фудбалери ги почитуваат здравствените протоколи, објави ПСЖ.

Би можело да ве интересира

Почетино: Критиките за Меси не се фер

А1он

Рохас и Меси спортисти на годината во Јужна Америка

Ана Ололовска

Меси доби мурал на 22-катница во родното Росарио

Ана Ололовска

ЛШ: Рекордни 38 клубови на „менито“ на Меси

А1он

Роналдо демантира ривалство со Меси во освојувањето награди

Ана Ололовска

ВИДЕО: Меси горд на рекордната седма „златна топка“

Ана Ололовска