meksiko

Свет

Најмалку сто луѓе загинаа поради екстремните горештини во Мексико

А1он
Најмалку 100 луѓе починаа во изминатите две недели во Мексико поради екстремни горештини бидејќи температурата достигна речиси 50 степени Целзиусови во некои делови од земјата,
Свет

(ВИДЕО) Драма во Мексико: Момче падна од висина од 12 метри кога пукна ременот, камерата го сними хоророт

А1он
6-годишно момче од Мексико преживеа со чиста среќа кога му се откачи зип-лајн ременот, по што падна во вештачко езеро во забавен парк. Семејството го
Свет

(ВИДЕО) Вооружена група киднапира 14 полицајци на југот на Мексико

А1он
Група вооружени мажи во вторникот киднапираа 14 припадници на државната полиција во јужниот дел на Мексико, што предизвика интензивни активности и претреси на федералните и
Свет

Брачен пар од Америка е пронајден мртов во луксузна хотелска соба во Мексико

А1он
Брачен пар од Америка е пронајден мртов во нивната луксузна хотелска соба на мексиканскиот полуостров Долна Калифорнија. Државниот обвинител на Јужна Долна Калифорнија ги идентификуваше
Свет

Човечки останки од исчезнати оператори во кол центри се пронајдени во 45 кеси во западно Мексико

А1он
Човечки останки пронајдени во 45 кеси во западно Мексико се чини дека се совпаѓаат со оние на исчезнатите оператори за кол-центри, соопштија државните обвинители во
Свет

(ВИДЕО) Страшен масакр на рели: Маскирани напаѓачи ја нападнаа трката, убија десет и ранија девет лица

А1он
Во масакрот што се случи на околу стотина километри од границата меѓу САД и Мексико, загинаа десет лица, а уште девет се ранети. Страшниот напад
Магазин

ВИДЕО: Кокошка направи хаос во метрото во Мексико сити, вработените ја бркаа со метли

А1он
На една линија на метрото во Мексико Сити, сообраќајот бил запрен поради кокошка кој трчала по шините. Видеото, објавено од метро системот на Мексико Сити,
Свет

Наставата е откажана во училиштата во Мексико поради активноста на вулканот Попокатепетл

А1он
Властите во Мексико ја откажаа наставата во училиштата за повеќе од 100.000 ученици во неколку градови лоцирани во близина на вулканот Попокатепетл, чија активност е
Свет

Во самоодбрана уби човек кој ја силуваше, осудена е на шест години затвор, пресудата предизвика гнев кај жените

А1он
Судот во Мексико осуди 23-годишна девојка на минимум шест години затвор бидејќи во самоодбрана уби маж кој ја нападна и ја силуваше. Пресудата против Роксана
Свет

Страшна сцена во Мексико: Патници изгореа живи во директен судир на камион и минибус, меѓу 26-те жртви има деца и бебе

А1он
Најмалку 26 лица загинаа откако минибус се запали во катастрофален судар со камион во Мексико. Според локалните медиуми, во автобусот имало неколку деца и бебиња