narko-kartel

Свет

Разбеснети фармери убија членови на мексиканскиот картел, наскоро следуваше одмазда

А1он
Нарко картел во централно Мексико киднапираше 14 лица, вклучително и четири деца на возраст меѓу 1,5 и 14 години, во очигледна одмазда за бунтот на
Регион

ВИДЕО: Во Турција е уапсен Хрват, шеф на меѓународен наркокартел

А1он
Министерот за внатрешни работи на Турција, Али Јерликаја, соопшти дека во Истанбул е уапсен хрватскиот државјанин Ненад Петрак, водач на меѓународниот нарко картел. Јерликаја на
Свет

Падна Един Тито Гачанин – мистериозниот босански нарко бос е уапсен во големата акција во Дубаи

А1он
Босанскиот државјанин уапсен во големата акција во Дубаи за разбивање на суперкартелот е Един Тито Гачанин јавуваат холандските медиуми. Се работи се шеф на наркобизнисот
Свет

Трамп планирал да ги уништи нарко-картелите во Мексико со ракетни напади

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп бил заинтересиран за можноста од прецизни ракетни напади врз лабораториите за дрога во Мексико, пишува Њујорк Тајмс, повикувајќи се на
Свет

ВИДЕО: Уапсен еден од најголемите наркобосови во светот

А1он
Колумбиските оружени сили го уапсија главниот наркобос во таа држава, Даира Антонио Усуга, познат по прекарот Отониел, објави претседателот Иван Дуке. Отониел бил фатен за
Свет

Во Мексико пронајдени 23 тела во масовна гробница

А1он
Најмалку 23 тела се пронајдени во масовна гробница во близина на локална полициска станица во Гвадалахара, втор по големина град во Мексико, соопштија од обвинителството.
Регион

ВИДЕО: Уапсен поранешен српски фудбалер, осомничен дека е водач на наркоклан

А1он
Шпанската полиција го уапси поранешниот српски фудбалер Стефан Милоевиќ, син на некогашниот фудбалер Горан Милоевиќ, објави „Б92“. Тој е осомничен дека бил водач на наркокланот