lavina

Свет

Голема лавина во Австрија: Четворица затрупани во снег, тројца мртви

А1он
Тројца холандски скијачи загинаа денеска во лавина кај Соелден на австриските Алпи, соопшти австриската полиција. Жртвите биле дел од група од 17 скијачи од Холандија
Регион

Во Брезовица загина поранешната скијачка Кетрин Ригби

А1он
Во вторникот телото на американски државјанин (54) било пронајдено во областа Орлово гнездо во Брезовица, Косово, а светските медиуми објавија дека станува збор за познатата
Свет

Пронајдени се телата на скијачите кои загинаа во лавина на француско-италијанската граница

А1он
Италијански спасувачи објавија дека денеска ги извлекле телата на тројца Италијанци кои исчезнаа вчера во лавина што ги затрупа на француско-италијанската граница, како и телото
Свет

ВИДЕО: По лавината на француските Алпи пронајдено шесто тело

А1он
Француските спасувачи го пронајдоа шестиот, последен загинат во лавина југозападно од Мон Блан на француските Алпи, соопштија денеска локалните власти. Лавината се случила среде вчерашниот
Свет

ВИДЕО: Објавена снимка од страшната лавина на Алпите која однесе четри животи

А1он
Четири лица загинаа, а повеќе се повредени во лавина што денеска околу пладне падна на глечерот Амансет на Алпите, објави на Твитер францускиот министер за
Свет

Светскиот шампион загина во лавина скијајќи надвор од патеката

А1он
Поранешниот светски шампион во скијање во слободен стил, 32-годишниот Кајл Сман, загина откако лавина го погоди него и уште едно лице. Трагедијата се случи во