kurti

Регион

Курти: Власта со резолуцијата за дијалогот со Србија настојува да го намали ентузијазмот за војската

А1он
Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти ги обвини владејачките косовски партии дека со вчерашното изгласување на резолуцијата за преговорите со Србија го намалуваат значењето
Регион

Курти за неуспехот во Интерпол: Тачи и Пацоли отидоа во Дубаи како шоумени

А1он
Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти, по денешниот неуспех на Косово да се зачлени во Интерпол, изјави дека претседателот на државата Хашим Тачи и
Регион

Курти: Србија не не мрази само нас зашто сме Албанци, туку и другите бидејќи не се Срби

А1он
Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти изјави денеска дека Србија не ги мрази само Албанците затоа што се Албанци, „туку и другите зашто не
Регион

Курти и Мустафа се договорија да работат на обединување на опозицијата

А1он
Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат на
Регион

Курти: Мора да се запре опасната авантура на Тачи со границите

А1он
Лидерот на опозициското Движење Самоопределување (ВВ) Албин Курти ја нарече „лична авантура“ на косовскиот претседател Хашим Тачи неговата идеја за корекција на границата со Србија