kazna za brzo vozenje

Македонија

24 санкционирани возачи за затемнети стакла и флешери

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во периодот од 27.09.2021 до 03.10.2021 е спроведена контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани
Македонија

36 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Тетово

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се санкционирани 36 возачи кои возеле побрзо од дозволеното на територијата на СВР Тетово. „Денеска (01.10.) полициски службеници
Македонија

Во Битола, Ресен и Прилеп за шест часа биле регистрирани 98 возачи кои возеле побрзо од дозволеното

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека за шест часа биле регистрирани 98 возачи кои возеле пребрзо во Битола, Ресен и Прилеп. „Денеска (09.09.) во
Македонија

38 возачи во Куманово добиле казна за брзо возење

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека била спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на
Македонија

Казни за 43 возачи кои возеле со брзина над дозволената во Тетово

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека биле спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на
Македонија

За шест часа 68 казни за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

А1он
При акциска контрола на полицијата денеска од 14 до 20 часот на автопатот Куманово-Скопје-Велес, санкционирани се вкупно 68 возачи. Од Министерството за внатрешни работи информираат
Македонија

Засилени контроли на полицијата, 261 казна за пребрзо возење

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во периодот од 6 до 9 часот била спроведена зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање