kazna za brzo vozenje

Македонија

За шест часа 68 казни за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

А1он
При акциска контрола на полицијата денеска од 14 до 20 часот на автопатот Куманово-Скопје-Велес, санкционирани се вкупно 68 возачи. Од Министерството за внатрешни работи информираат
Македонија

Засилени контроли на полицијата, 261 казна за пребрзо возење

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во периодот од 6 до 9 часот била спроведена зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање