83 санкции за брзо возење во Велес

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се казнети 83 возачи кои возеле со брзина над дозволената во Велес.

„Денеска (11.10.2021) во периодот од 13.00 до 19.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на територија на СВР Велес, при што санкционирани се 83 возачи. Од нив 15 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Во Tетовско за десет месеци 232 казни за некористење сигурносни појаси, 361 за зборување на мобилен при возење

А1он

Засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови

А1он

61 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

А1он

70 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

А1он

Возеле со над 70 километри на час повеќе од дозволеното, казнети 13 возачи во Тетовско

А1он

Во Велес се одржаа 54. Детски Рацинови Средби

А1он