kavadarci

Спорт

Во Кавадарци прогласени најдобрите спортисти, спортски колективи и спортски работници за 2012 година

А1он
Во Кавадарци синоќа беа прогласени најдобите спортисти, спортски колективи и спортски работници во градот за 2012 година. Претседателот на кавадаречкиот Сојуз на спортови Борче Ѓорѓиев
Македонија

„Пендрек држава“-Кавадарци на протест

А1он
„Стоп за диктатурата„, „Пендрек држава“, со овие извици и пароли, жителите на Кавадарци, предводени од опозицијата и кандидатот за градоначалник Бетиа Китев го изразила својот
Македонија

Кавадаречки социјалци: Kонечно дојде време да се смени оваа ненародна власт

А1он
„Конечно дојде време да се смени оваа ненародна власт“, со оваа порака излегоа денеска кавадаречките социјалци на средбата со кандидатот за градоначалник од „Сојузот за
Македонија

1818 кавадарчани добија извршни решенија за сметки за вода стари и по 10 години

А1он
Kавадарчани се жалат од високите сметки на комуналните услуги Редакцијата на  порталот МојотГрад   ја информира јавноста во Кавадарци дека на кавадарчани им стигаат сметки кои
Македонија

Укинати дневните рестрикции на вода во Кавадарци

А1он
Се укинуваат дневните рестрикции на водата за пиење во Кавадарци, соопшти денеска раководителот на работната единица за водовод и канализација при кавадаречкото јавно претпријатие „Комуналец”