kavadarci

Македонија

Апсења во неколку градови низ Македонија: Предистрага „Синџир“ за дела против јавните финансии

Александар Тодески
Обвинителството за гонење на организиран криминал дало налог да се приведуваат неколкумина во Неготино, Кавадарци, Битола и Охрид, како осомничени во предистражната постапка „Синџир“, под
Македонија

Полицијата го извести ОЈО за злоупотребени фотографии на девојчиња од страна на деветтоодделенци во Кавадарци

А1он
Полицијата поднесе писмено известување до ОЈО за настанот со злоупотребени фотографии на малолетни девојчиња од страна на деветтоодделенци во Кавадарци, потврди попладнево за МИА портпаролката
Македонија

Вработен осомничен дека нападнал директор на јавно претпријатие во Кавадарци

А1он
Вработен во јавно претпријатие во Кавадарци е осомничен дека го нападнал директорот, информираа денеска од СВР Велес. – Вчера во 15.40 часот, полициски службеници од
Култура

На ,,Тиквешки гроздобер” ќе има вечер посветена на Никола Бадев и филм за Васил Хаџиманов

А1он
На традиционалната стопанско – туристичка и културна манифестација ,,Тиквешки гроздобер” ќе има и вечер посветена на Никола Бадев и филм за Васил Хаџиманов, информираше вечерва
Култура

Отворање на Меѓународната ликовна колонија „Михајлово – Кавадарци 2023

А1он
Во Летната бавча на Домот на култура „Иван Мазов – Климе“ Кавадарци, вечер во 21 часот ќе биде отворена традиционалната Меѓународната ликовна колонија „Михајлово –
Магазин

Кучето Симба од Кавадарци неколку дена ја чека починатата сопственичка: Лежи крај нејзиниот автомобил

Орце Костов
Кучето Симба повеќе од три дена лежи крај автомобилот на неговата спасителка која почина во Кавадарци. Оваа емотивна вест ја објави Здружението ,,Шепи 2021″ од
Македонија

Приведен дилер во Кавадарци, продавал марихуана, кокаин и амфетамин

Орце Костов
Претрес во Кавадарци, пронајдени различни видови дрога, приведен дилер Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи –
Економија

Одложено јавното наддавање за имотот на фирмата ДЕНА, за кое алармираше и австрискиот амбасадор

А1он
Во канцеларијата на кавадаречкиот извршител Ангел Костадиновски, денеска не се одржа закажаното јавно наддавање на имот лоциран во Богданци, случај за кој алармираше и австрискиот
Македонија

Заматена водата за пиење во Кавадарци поради обилните дождови

А1он
Заматена е водата за пиење во градскиот вововод во Кавадарци поради обилните дождови на изворите Лукар, информираат од кавадаречкото јавно претпријатие „Комуналец”. Оттаму нагласуваат дека
Македонија

ВИДЕО: Невреме во Кавадарци, Јанчев повика да не се патува кон Прилеп, Раец и Фариш

А1он
По невремето што го зафати Кавадарци, на терен на повеќе локации интервенираат служби од Мој Општинар, ТППЕ Кавадарци и ЈП Комуналец, информираат од кабинетот на