juventus

Спорт

Јувентус го комплетираа трансферот на Филип Костиќ

А1он
Јувентус и официјално потпишаа договор со Филип Костиќ од Ајнтрахт Франкфурт во договор „тежок“ 17 милиони евра, откако српскиот интернационалец ги помина медицинските тестови во
Спорт

Јувентус го победи мексиканскиот тим Гвадалахара во Лас Вегас

А1он
Италијанскиот калчолигаш Јувентус стигна до победа од 2:0 над мексиканскиот тим Чивас Гвадалахара во првиот претсезонски натпревар кој се одигра во Лас Вегас. За тимот