fudbal juventus

Спорт

Цунами во Јувентус: Ањели и компетното раковдство поднесоа оставки

А1он
Сите директори на Јувентус денеска поднесоа оставки и си заминаа од функцијата. Претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и извршниот директор Маурицио Аривабене го
Спорт

Јувентус го комплетираа трансферот на Филип Костиќ

А1он
Јувентус и официјално потпишаа договор со Филип Костиќ од Ајнтрахт Франкфурт во договор „тежок“ 17 милиони евра, откако српскиот интернационалец ги помина медицинските тестови во
Спорт

Јувентус го победи мексиканскиот тим Гвадалахара во Лас Вегас

А1он
Италијанскиот калчолигаш Јувентус стигна до победа од 2:0 над мексиканскиот тим Чивас Гвадалахара во првиот претсезонски натпревар кој се одигра во Лас Вегас. За тимот
Спорт

Бонучи е прогласен за дефанзивец на годината од страна на Глоуб Сокер

А1он
Фудбалерот на Јувентус, Леонардо Бонучи е прогласен за најдобар одбранбен фудбалер во 2021 година од страна на „Globe Soccer Awards“. За оваа награда беа номинирани
Спорт

Паратичи: Одлучивме за Сари уште пред елиминацијата во Лигата на шампионите

А1он
Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи откри дека раководството на клубот одлучило да го отпушти Маурицио Сари од тренерската позиција пред тимот да биде исфрлен