Јувентус и Интер ќе разменат фудбалери

Од:

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Јувентус и Интер сакаат, во зимскиот преоден рок, да разменат играчи. Стефан де Фреј би дошол во Јувентус, додека Хуан Куадрадо би се пресели во Интер.

Договорите на Де Фрај и Квадрадо истекуваат на крајот од оваа сезона, што значи дека можат да заминат од Интер, односно Јуветус без оштета. Доколку размената се случи, Јувентус и Интер ќе можат малку да ги „испеглаат“ финансиските книги.

Квадрадо ќе замине од Јуве, тоа е сигурно, бидејќи го одби предлогот за намалување на платата. Прашање е само дали тоа ќе се случи за неколку месеци или на крајот од сезоната.

Двата клуба пријавија сериозни загуби во работењето за минатата сезона.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Јувентус бара замена за Душан Влаховиќ

Предраг Петровиќ

За Милан против Јувентус ќе брани 41 годишен голман

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

Предраг Петровиќ

Ново засилување во Милан

Предраг Петровиќ

УЕФА: Јувентус исфрлен од Конференциската лига

(ВИДЕО) Голманот колабира пред мечот на гигантите, телевизискиот пренос прекинат

Предраг Петровиќ