Јувентус и Интер ќе разменат фудбалери

Од:

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Јувентус и Интер сакаат, во зимскиот преоден рок, да разменат играчи. Стефан де Фреј би дошол во Јувентус, додека Хуан Куадрадо би се пресели во Интер.

dobivaj vesti na viber

Договорите на Де Фрај и Квадрадо истекуваат на крајот од оваа сезона, што значи дека можат да заминат од Интер, односно Јуветус без оштета. Доколку размената се случи, Јувентус и Интер ќе можат малку да ги „испеглаат“ финансиските книги.

Квадрадо ќе замине од Јуве, тоа е сигурно, бидејќи го одби предлогот за намалување на платата. Прашање е само дали тоа ќе се случи за неколку месеци или на крајот од сезоната.

Двата клуба пријавија сериозни загуби во работењето за минатата сезона.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Цунами во Јувентус: Ањели и компетното раковдство поднесоа оставки

Катерина Павлова-Николовска

Ди Марија: Престанете да лажете

Јувентус може да биде жестокот казнет, под лупа и договорот со Роналдо

Ограбен домот на Тео Ернандез

Себаљос бесплатно се сели во Милан

Милан со прва домашна победа во ЛШ од 2013, Шахтјор и Селтик со реми