Ново засилување во Милан

Од:

Милан дефинитивно реши да се врати на врвот во Серија А.

За такво нешто им треба силен играчки кадар и на тоа се работеше цело лето.

Досега донесоа 7 засилувања и потрошија 100 милиони евра. Одамна не се случило Росонерите да бидат вака активни на трансфер пазарот.

Последно во низата засилувања е од Виљареал.

Станува збор за нигерискиот напаѓач Самуел Чуквуезе.

Чуквуезе потпиша договор на 5 години, а Милан преку бонуси за него плати 20 милиони + 8 милиони.

Чуквуезе беше брилијантен претходната сезона и беше најзаслужен за ефикасната игра на Виљареал. Минатата сезона постигна 13 гола и запиша 11 асистенции.

Би можело да ве интересира

За Милан против Јувентус ќе брани 41 годишен голман

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Голманот колабира пред мечот на гигантите, телевизискиот пренос прекинат

Предраг Петровиќ

Милан има нов напаѓач

Предраг Петровиќ

Милан за Калулу издвои 1,3 милиони евра, ќе го продаде за 50 пати поголема сума

Милан подготвиле нов договор за Жиру

Ограбен домот на Тео Ернандез