Ограбен домот на Тео Ернандез

Од:

Францускиот репрезентативец и дефанзивец на Милан, Тео Ернандез е уште еден фудбалер чии дом е ограбен.

Според италијанските медиуми, крадци вчера влегле во куќата на Тео Хернандез, која се наоѓа во миланската област Касано Мањагу.

Сопругатана Тео Зои Кристофоли и нивниот шестмесечен син Тео Јуниор биле во куќата за време на грабежот.

Според првите извештаи, крадците успеале да одземат „многу важен“ плен, а полицијата ги истражува настаните со помош на безбедносните камери во куќата и ги реконструира настаните со помош на сопругата на играчот.

Тео Ернандез е поранешен играч на Атлетико Мадрид, Алавас и Реал Мадрид. Во Милан е од 2019 година, има одиграно 134 натпревари, постигнал 21 гол и запишал 25 асистенции. Минатата сезона со Милан ја освои Серија А.

Би можело да ве интересира

Милан подготвиле нов договор за Жиру

Себаљос бесплатно се сели во Милан

Јувентус и Интер ќе разменат фудбалери

Милан со прва домашна победа во ЛШ од 2013, Шахтјор и Селтик со реми

Милан ги потврдија Дест и Вранкс

„Редбрд“ и официјално станаа нови газди на Милан