Јуве и Атлетико ќе играат утре, но не во Израел, туку во Торино

Од:

Јувентус и Атлетико Мадрид не го откажаа пријателскиот меч закажан за утре, но наместо тој да се одигра во Тел Авив, Израел, ќе биде одигран на тренинг-теренот во Торино поради нестабилната ситуација во регионот.

Мечот требаше да се игра на „Блумфилд“ во Тел Авив, каде што неодамна се одигра Францускиот Суперкуп, но двата клуба и промотерот „Комтек груп“ решија дека е невозможно да се гарантира безбедноста на фудбалерите по рактените напади од Израел на Газа и на Западниот Брег во последните неколку дена.

Мечот ќе се одигра од 18 часот на тренинг-центарот „Континаса“ на Јувентус, со мал број на гледачи.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Излегоа пораките на Кјелини за малверзациите во Јувентус: Не кажувајте никому за ова

Горан Наумовски

Цунами во Јувентус: Ањели и компетното раковдство поднесоа оставки

Катерина Павлова-Николовска

Ди Марија: Престанете да лажете

Јувентус може да биде жестокот казнет, под лупа и договорот со Роналдо

Фернандо Торес покажа како ги направи неверојатните мускули

Јувентус и Интер ќе разменат фудбалери