Јуве го добија Леандро Паредес

Од:

Јувентус официјално го потврди пристигнувањето на Леандро Паредес од Пари Сен-Жермен на позајмица со обврска за купување за вкупни 22.6 милиони евра, откако Аргентинецот го комплетираше медицинскиот тест во Париз.

Бидејќи Јувентус е на италијанската берза, клубот мораше да ги објави финансиските детали за договорот. Се работи за позајмица со обврска за купување ако се исполнат одредени спортски услови во 2022/23, но Јуве има опција да го направи договорот постојан и без тоа. Јуве ќе плати 22.6 милиони евра во три рати, плус 3 милиони евра во бонуси.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Општа тепачка по дербито на Јувентус и Интер

Предраг Петровиќ

Излегоа пораките на Кјелини за малверзациите во Јувентус: Не кажувајте никому за ова

Горан Наумовски

Цунами во Јувентус: Ањели и компетното раковдство поднесоа оставки

Катерина Павлова-Николовска

Ди Марија: Престанете да лажете

Јувентус може да биде жестокот казнет, под лупа и договорот со Роналдо

Јувентус и Интер ќе разменат фудбалери