jordan

Свет

Јорданскиот министер за здравство поднесе оставка поради смртта на шест ковид пациенти

А1он
Јорданскиот министер за здравство Назир Обејдат поднесе оставка откако најмалку шест пациенти починале во болница во близина на главниот град Аман, поради прекин во снабдувањето
Свет

Јорданскиот новинар Хадад, уапсен поради текст за вакцината против Ковид-19, ослободен со кауција

А1он
Јорданскиот новинар Џамал Хадад кој беше притворен поради објавен текст во кој тврди дека вакцината против Ковид-19 пристигнале во Кралството и оти претставниците на власта
Свет

Во Јордан уапсен новинар кој објави дека функционерите се вакцинирале против Ковид-19, пред вакцините да пристигнат во земјата

А1он
Во Јордан е уапсен новинарот Џамал Хадад поради објавен текст во кој тврди дека вакцината против Ковид-19 пристигнале во Кралството и оти претставниците на власта
Свет

Јорданците се светски прваци во пушење тутун, со помош на власта и компаниите

А1он
Процентот на пушачи во Јордан е највисок во светот, повеќе од 80 проценти од мажите во Јордан пушат или редовно користат никотински производи, вклучувајќи ги
Свет

Летечки змејови со натписот „Останете дома“ летаа над Јордан

А1он
Летечки змејови на кои пишува „Останете дома“ денеска летаа преку источен Аман, Јордан. Пролетта е обично период кога граѓаните на Јордан ги користат пролетните ветрови