Johanes Han

Македонија

Средба Заев-Хан на Светски економски форум во Давос

А1он
Премиерот Зоран Заев, кој учествува на годинашниот Светски економски форум во Давос, Швајцарија, денеска треба да оствари средба со еврокомесарот за европска соседска политика и
Македонија

Хан: Ова се одлучувачки денови за Македонија

А1он
Еврокомесарот за проширување на Унијата, Јоханес Хан преку неговиот профил на социјалната мрежа „Твитер“ порача дека ова се одлучувачки денови за Македонија каде претстои гласање
Македонија

Решение во Собранието, да не се губи време на избори – бара меѓународниот фактор

Изминува речиси една недела од спроведување на рефередумот во земјата. Влезот во НАТО и членството во ЕУ на Македонија е приоритет од кој не отстапуваат
Македонија

Деловите шест и девет од Планот 3-6-9 пред Јоханес Хан

А1он
Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со Заменик Претседателот на Владата и Министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, Министерот за
Македонија

Хан: Договорот да се материјализира без одлагање

А1он
Добрите вести за постигнатиот политички договор во Македонија сега треба да се материјализираат преку целосна имплементација на договореното, без одлагање, истакна еврокомесарот за соседска политика
Uncategorized

Хан: Турската влада уште пред пучот подготвила листа за отпуштања

А1он
Брзите отпуштања на судии и други осомничени за завера против турската влада, по неуспешниот државен удар е знак дека владата однапред подготвила листа, изјави денеска