inovacija

Македонија

Иноваторот Ангелков: Работиме на 20 респираторни машини кои ќе помагаат при дишење во болници и во домашни услови

А1он
Работиме на изработка на 20 респираторни машини кои ќе помагаат при дишење во болници и во домашни услови. Ќе може да ги користат сите оние
Магазин

(ВИДЕО) Како холанѓаните ја користат архитектурата за да го прехранат светот

А1он
Холандија е втора земја во светот по најголем извоз на земјоделски производи. Ова е изненадувачки кога ќе се спореди површината на Холандија  со првата земја
Македонија

Индијците изненадени: Проектот на Орданоски е речиси ист со нашиот

Мери Јордановска
Индиската компанија „Оизом“ тврди дека нивниот уред за мерење на загаденоста на воздухот е речиси идентичен со уредот за кој Ванчо Орданоски од „Инфопројект“ доби
Македонија

Фондот ќе испитува дали иновацијата на Орданоски од 350.000 евра е плагијат

Мери Јордановска
Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ќе испитува дали фирмата „Инфопројект“ на Ванчо Орданоски, брат на новинарот Сашо Орданоски, ги прекршила правата на интелектуална