plagijat

Регион

Поранешниот романски премиер Понта ја препишал докторската дисертација, пресуди Врховниот суд

А1он
Романски суд го прогласи поранешниот премиер Виктор Понта за виновен за плагијат, беше потврдено денеска. Врховниот суд во Романија открил дека поранешниот премиер плагирал големи
Македонија

Фондот ќе испитува дали иновацијата на Орданоски од 350.000 евра е плагијат

Мери Јордановска
Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ќе испитува дали фирмата „Инфопројект“ на Ванчо Орданоски, брат на новинарот Сашо Орданоски, ги прекршила правата на интелектуална