indonezija

Свет

Индонезија: Забраната за секс надвор од брак не важи за туристите

А1он
Индонезиските бизнисмени се загрижени дека новиот закон ќе го намали бројот на туристи. Неодамна донесениот кривичен закон во Индонезија со кој се забранува секс надвор
Свет

Девет загинати и двајца повредени во експлозија во индонезиски рудник за јаглен

А1он
Девет лица загинаа, а две други се повредени денеска по експлозија на метан во рудник за јаглен во провинцијата Западна Суматра, во Индонезија, соопштија властите,
Свет

Парламентот на Индонезија го усвои контроверзниот нов кривичен законик со кој се забранува вонбрачен секс

А1он
Парламентот на Индонезија денеска ги усвои законските измени со кои се забранува вонбрачен секс и се воведуваат други важни измени во кривичниот законик на земјата.
Свет

ВИДЕО: Евакуација и предупредување за опасност од највисок степен по ерупцијата на вулканот Семеру

А1он
Највисокиот вулкан во Индонезија на нејзиниот најгусто населен остров еруптираше утрово, исфрлајќи пепел 1,5 километри во воздух што иницираше евакуација на жителите од областа на
Свет

ВИДЕО: Шестгодишно дете спасено од урнатините два дена по земјотресот во Индонезија

А1он
Шестгодишно момче два дена било под урнатините во Индонезија, откако земјотресот со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Западна Јава. Момчето преживеало
Свет

Шестгодишно момче спасено под урнатините, 40 часа по земјотресот во Индонезија

А1он
Шестгодишно момче беше спасено од урнатините два дена по земјотресот со јачина од 5,6 степени според Рихтер што ја погоди Западна Јава, при што загинаа
Свет

Се трага по 151 лице кои сè уште се водат како исчезнати по земјотресот во Индонезија

А1он
Два дена по земјотресот со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала што уништи област во провинцијата Западна Јава во Индонезија, во кој загинаа најмалку