hrana

Магазин

Луѓето кои јадат пржени јајца имаат посебен сексуален нагон

А1он
Луѓето кои јадат пржени јајца се обично од средната работничка класа, додека кајганата ја преферираат ониe без деца. Начинот на подготвување јајца не зборува само
Магазин

Осум продукти кои ќе го подобрат вашето расположение

А1он
Според најновите истражувања, некои производи, дел од секојдневната исхрана, додатоци или десерт имаат ист ефект врз вашето расположение, како и употребата на седативи. Нутриционистите сметаат
Македонија

Од утре продажбата на алкохол во дуќаните до 19 часот

А1он
Алкохолните пијалоци од утре во трговските објекти повторно ќе се продаваат од шест до 19 часот, наместо до 21 часот. Според законските одредби, продолженото време
Магазин

„Гладни сме“ – видео пародија на кампањата на Владата во САД

А1он
Во последните неколку години дебелината во Америка е деликатна тема, посебно кај малите деца. Првата дама Мишел Обама водеше кампања за подигање на здрава генерација.
Магазин

Подготвување на еден хамбургер загадува колку и камион

А1он
Истражување на Универзитетот Риверсајд во Калифорнија покажа дека комерцијалната кујна, мали трафики за храна па до големите ланци за исхрана, го загадуваат воздухот повеќе од
Магазин

Формата на пивската чаша влијае на брзината на пиење

А1он
Студијата објавена во списанието Plos One покажува дека луѓето пијат многу побрзо од заоблени чаши во споредба со рамните, а истражувачите сметаат дека тоа се