greta tunberg

Свет

Грета Тунберг незадоволна од планот на ЕУ за економско закрепнување

А1он
Шведската активистка за животна средина, Грета Тунберг, денеска го изрази своето незадоволство од договорот постигнат од лидерите на ЕУ за планот за обновување на нивните
Свет

Тунберг: Критиките на Трамп се едноставно смешни

А1он
Еколошката активистка Грета Тунберг изјави дека оние кои ја напаѓаат, вклучувајќи го и американскиот претседател Доналд Трамп, се „ужаснати од помислата дека младите луѓе ќе
Свет

Грета пристигна во Лисабон од каде ќе замине за Мадрид

А1он
Шведската активистка Грета Тунберг денеска со еколошко пловило катамаран пристигна во Лисабон по три недели пловење по Атланскиот океан, од каде ќе го продолжи патот
Македонија

Лажна Грета Тунберг разговарала со Заев, Забрчанец вели дека спречиле нов хибриден напад на кабинетот на премиерот

Маја Илиевска-Пачемска
Премиерот Зоран Заев повторно бил цел на лажен телефонски разговор, овој пат со него разговарала лажна Грета Тунберг. За новиот како што вели „хибриден напад“
Свет

Актерот запрепастен, поради Грета, не го поштедија ниту него

А1он
Оскаровецот Леонардо Дикаприо и познат борец за заштита на животната средина се сретна со наjпознатата активистка, 16-годишната Грета Тунберг. И двајцата се обврзаа дека ќе
Свет

Грета Тунберг одби награда и 75 илјади долари

А1он
Младата активистка од Шведска Грета Тунберг (16) ја одби наградата за борба за заштита на животната средба, која ја доделува Нордискиот совет. Весникот „Сандеј Морнинг