fudbal srbija

Спорт

Саво Милошевиќ ќе му покаже на Фергусон каде има добар алкохол во Белград

А1он
Тренерот на фудбалскиот клуб Партизан, Саво Милошевиќ, на денешната прес-конференција пред утрешниот дуел со Манчестер јунајтед од Лига Европа, изјави дека на легендарниот тренер Алекс
Спорт

Фудбалерите на Црвена Звезда спречени од полицијата да влезат во Косово

А1он
Натпреварот меѓу фудбалските клубови Трепча од Косовска Митровица и Црвена Звезда од Белград нема да се одигра, откако косовската полиција денеска на граничниот премин Јариње
Спорт

Во Штип комеморација за фудбалската легенда Драгослав Шекуларац

А1он
Во Штип пред споменикот посветен на фудбалската легенда Драгослав Шекуларац, кој се наоѓа пред Центарот за култура „Ацо Шопов“ и Правниот факултет денеска се одржа
Спорт

Почина легендарниот фудбалер Драгослав Шекуларац

А1он
Легендарниот фудбалер на Црвена Ѕвезда и југословенскиот национален тим, Драгослав Шекуларац почина денеска на 81-годишна возраст. Веста за смртта на фудбалскиот виртуоз, еден од најдобрите