Капитенот на Црвена ѕвезда доби понуда која тешко ќе ја одбие

Од:

Српскиот фудбалски првак, Српскиот фудбалски првак, Црвена ѕвезда, во зимскиот преоден рок би можел да остане без капитенот Марко Марин, во зимскиот преоден рок би можел да остане без капитенот Марко Марин.

Некогашниот германски репрезентативец добил финансиски многу примамлива понуда од клуб од Саудиска Арабија, затоа 30-годишниот Марин и би можел да го напушти клубот со кој играше во Лигата на шампионите.

И минатата зима Марин имаше ваква слична понуда од арапски клуб, но тогаш одби, сакаше да остане во Ѕвезда и да му помогне на тимот. И сега е слично. Ѕвезда од пред некој ден има нов тренер, тоа е Дејан Станковиќ, на кого не би му било пријатно ако остане без Марин.

Би можело да ве интересира

Црвена звезда ги намали платите на играчите за 50 отсто

Ана Ололовска

Подмладокот на Црвена ѕвезда, Вождовац и Графичар на подготовки во Охрид

Ана Ололовска

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда со 50.000 евра за кршење на финансискиот фер-плеј

Ана Ололовска

Станковиќ: Мурињо се онесвести кога дозна дека ќе бидам тренер на Звезда

Дејан Станковиќ на чело на Црвена звезда

Црвена ѕвезда ќе гради стадион од 200 милиони евра

Ана Ололовска