Подмладокот на Црвена ѕвезда, Вождовац и Графичар на подготовки во Охрид

Од:

Соработката на ЈП „Билјанини Извори“ од Охрид со агенцијата „Спорт плус“ од Белград специјализирана за организација на спортски турнири и подготовки на спортски клубови резултираат со договори со повеќе познати фудбалски клубови од Србија.

Овој месец на подготовки во Охрид се младите фудбалери на Црвена ѕвезда, Вождовац и Графичар од генерациите 2004 и 2005 година, кои на капацитетите на Спортскиот центар ќе одржат и неколку подготвителни натпревари со соодветни клубови и фудбалски школи од земјата.

Спортско-рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во континуитет е домаќин на фудбалски тимови кои тука доаѓаат на подготовки, најчесто клубови од Србија, Албанија, Бугарија и Косово. Тоа оди во прилог на заложбите да се искористат спортските и сместуваките капацитети за развој и зголемување на спортскиот туризам во Охрид, особено во месеците од годината кога нема многу гости.

Би можело да ве интересира

„Кит Го“ ремизираше со Тиквеш, „Каменица Саса“ убедлива против Плачковица

Ана Ололовска

ПМФЛ: Работнички ја совлада Академија Пандев

Ана Ололовска

Распродадени билетите за дуелот Македонија – Косово

Ана Ололовска

Познати двојките за полуфиналето на Купот на Македонија

Ана Ололовска

Силекс и Шкендија одиграа нерешено

Ана Ололовска

Вардар му го нанесе првиот пораз на Борец на домашен терен оваа сезона

Ана Ололовска