frckovski

Македонија

Фрчкоски гласаше воздржано за итно примирје во Газа: „Ако власта е за војна, нека оди таму“

Орце Костов
Генералното собрание на Обединетите нации усвои резолуција со која се повикува на итно хуманитарно примирје во појасот Газа, но Македонија беше воздржана. Резолуцијата која беше
Македонија

Фрчковски предложен за амбасадор во Обединетите нации, потврди Џафери

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната
Македонија

14,5 илјади евра отштета за клевета и навреда бара Фрчкоски од Стојан Андов

А1он
Во решението на скопскиот граѓански суд за времената мерка за продажба на книгата на Стојан Андов „До атентатот и по него“, пишува дека вредноста на
Македонија

Стојан Андов по забраната на книгата: Не очекував вакво нешто

А1он
Експретседателот на Собранието и автор на книгата „До атентатот и по него”, Стојан Андов, за „А1он“ вели дека ова е прв пат судот да забрани
Македонија

Судот ја забрани книгата на Стојан Андов поради тужбата на Фрчкоски

А1он
Основниот суд Скопје 2 за „А1он“ потврди дека е донесена мерка за изрекување времена мерка забрана за продажба на книгата на поранешниот претседател на Собранието,
Македонија

Тројца го чекале и Фрчкоски, ама добиле „педагошки шамар“

А1он
Тројца млади го чекале денеска и професорот Љубомир Фрчкоски на паркингот на Правниот факултет во Скопје. При обидот да вршат притисок и да го прашаат
Македонија

(ВИДЕО) Фрчковски: Постои можност да го уапсат шефот на опозицијата

А1он
Професорот по меѓународно право, Љубомир Фрчковски, вели дека постои реална можност да биде уапсен лидерот на опозицијата, Зоран Заев, по вчерашната кривична пријава против него