emil dimitriev

Македонија

Емил Димитриев „извиси“, откако побара некои членови да одморат

А1он
Досегашниот генерален секратар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев остана и без функцијата генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а повеќе не е ниту член на Извршниот комитет. Нов
Македонија

(ВИДЕО) Емил Димитриев: Поддржувам освежување во партијата, некои треба да се одморат

А1он
ВМРО-ДПМНЕ има квалитетен кадровски потенцијал кој треба рационално да биде искористен, рече пратеникот Емил Димитриев во интервју за „Макфакс“. Димитриев додава дека најавеното освежување во
Македонија

Честитка од Емил Димитриев по повод рамазанските пости

А1он
Техничкиот премиер Емил Димитриев, по повод започнувањето на рамазанските пости, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија во Република Македонија, Реис-ул-улема Хаџи
Македонија

Честитка од Емил Димитриев по повод Св. Кирил и Методиј

А1он
Техничкиот премиер, Емил Димитриев им го честита на граѓаните на Република Македонија 24 Мај – Денот на светите Кирил и Методиј, македонските и сесловенски просветители.
Македонија

Писмо со сочувство од Димитриев до британскиот премиер Меј

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев по повод терористичкиот чин во Манчестер, испрати писмо со сочувство до премиерката на Обединетото Кралство, Тереза Меј.
Македонија

Честитка од Димитриев по повод Националниот ден на Власите

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев по повод Националниот ден на Власите упати честитка до припадниците на влашката заедница во Македонија. – Дозволете
Македонија

ФОТО: Емил Димитриев и Никола Груевски во Собранието, седница нема

А1он
Техничкиот премиер и пратеник Емил Димитриев, заедно со неговиот лидер Никола Груевски и уште неколку пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата пристигнаа во Собранието. Никој не
Македонија

Сочувство од Димитриев до рускиот премиер Медведев

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев испрати писмо со сочувство до премиерот на Руската Федерација Димитриј Медведев по повод терористичкиот акт во Санкт
Македонија

Димитриев и Груевски на конгрес и самит на ЕПП во Малта

А1он
Премиерот Емил Димитриев и делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Никола Груевски учествуваат на Конгресот на Европската народна партија и на Самитот на европските десничарски
Македонија

Сочувство од Димитирев до британската премиерка по нападот во Лондон

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, по терористичкиот напад во Лондон, испрати писмо со сочувство до премиерката на Обединетото Кралство Тереза Меј. –